Proszę czekać...
Trwa wysyłanie formularza...

Historia firmy

Firma Historia firmy
17 lat na rynku!
Czy wiesz jak to się zaczęło?
2005
Swoją działalność rozpoczynamy od wykonywania prac budowlano-remontowych na terenie Śląska i części Małopolski, rozbudowując swoje portfolio o kolejne realizacje – przyjmujemy zlecenia od Południowego Koncernu Węglowego, m.in. przebudowę stołówki zakładowej w ZG Sobieski w Jaworznie czy modernizację łaźni górniczej w ZG Janina w Libiążu. Zaowocowały one wieloletnią współpracą z koncernem Tauron Wydobycie S.A., która z biegiem lat obejmuje coraz większe inwestycje, jak np. budowa stacji materiałowej i postojowej kolejek podwieszanych w ZG Janina w Libiążu, czy budowa stacji elektroenergetycznej GSZ 20/6kV Szybu Grzegorz w Jaworznie.
2005
Riser Jaworzno 2005
2008
Riser Jaworzno JTBS 2008
2008
Rozpoczynamy współpracę w Jaworznickim Towarzystwem Budownictwa Społecznego, dla którego wybudowaliśmy jak dotąd bloki mieszkalne, osiedle domów jednorodzinnych, Hospicjum Stacjonarne oraz wykonaliśmy kompleksową przebudowę i rozbudowę budynku handlowo - usługowego o 8-kondygnacyjną część mieszkalną o wartości niemal 14 mln zł.
2009-2010
Dzięki pozyskanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 środkom unijnym wykonaliśmy rozbudowę budynku siedziby naszej firmy. Wartość projektu wyniosła 1 305 400,00 zł netto, w tym dofinansowanie stanowiło kwotę 749 952,30 zł. W 12 miesięcy dokonaliśmy rozbudowy do stanu pod klucz, a wykonanie projektu na własne potrzeby pozwoliło nam spojrzeć na budowę z innej perspektywy - z punktu widzenia Inwestora.
2009
-
2010
Rozbudowa siedziby Riser w Jaworznie 2009-2010
2013
Riser Jaworzno
2013
Z uwagi na intensywny rozwój działalności w segmentach B2C, wyodrębniamy spółkę - córkę, której zadaniem jest kompleksowa obsługa klientów indywidualnych. W efekcie w powstaje firma RISER.domy, która wyspecjalizowała się w obszarze budownictwa jednorodzinnego.

Jednocześnie powstaje nowe logo firmy, które odświeża wizerunek marki, a jednocześnie swoim charakterystycznym, bordowym kolorem nawiązuje do tradycji; następuje rebranding, który jest nieodłącznym elementem rozwoju marki.
2014
Zawieramy strategiczną współpracę ze Spółką Xenakis Development, dla której wybudowaliśmy już bloki oraz osiedla domów jedno i wielorodzinnych Dolina Sudecka, Akacjowa Dolina, Tulipanowe, Bursztynowe Wzgórze, a także Nowy Paryż, Na Skałce, Ogrodowe i Wzgórze Hugona, których kolejne etapy wciąż powstają.
2014
Współpraca Xenakis Riser Jaworzno
2015
10-lecie firmy Riser Jaworzno
2015
Świętujemy jubileusz 10-lecia firmy RISER

Powstaje nasze wewnętrzne biuro projektowe, co ułatwia nam rozwój w obszarze realizacji typu "Zaprojektuj i wybuduj"

Dzięki licznym realizacjom z zakresu budownictwa przemysłowego, takim jak m.in. budowa stacji serwisowych w Czeladzi i Częstochowie, rozbudowa stacji obsługi samochodów ciężarowych w Katowicach czy budowa stacji granulowania mułów węglowych w Libiążu, nasza działalność jest widoczna na terenie wielu miast Śląska a nawet Małopolski.
2017
W związku z wejściem na rynek budownictwa szkieletowego wyodrębniamy spółkę Wood Core House. Jej zadaniem ma być produkcja drewnianych konstrukcji szkieletowych w autorskiej, zgłoszonej do opatentowania technologii. Na ten cel pozyskujemy dwie dotacje z NCBiR na ponad 11 mln zł.
2017
Riser-WoodCoreHouse 2017
2019
Riser-TBS Tychy 2019
2019
Realizacją inwestycji w formule Zaprojektuj i wybuduj w Katowicach, obejmującej wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej z uzyskaniem pozwolenia oraz budowę obiektu wielorodzinnego o powierzchni 2087 m2 , rozpoczynamy współpracę z Towarzystwami Budownictwa Społecznego w Katowicach, Tarnowskich Górach, Gliwicach. Dzięki kolejnym wygranym przetargom realizujemy na ich zlecenie kolejne, wielomieszkaniowe inwestycje: budowę bloków w Lublińcu oraz Gliwicach, a także jedną z największych katowickich inwestycji – rozbiórkę, zaprojektowanie i wybudowanie budynku mieszkalnego wielorodzinnego z garażem podziemnym i częścią usługową o wartości niemal 47 mln zł.
2020
Obchodzimy jubileusz 15-lecia firmy

Jest to trudny rok, czas pandemii i lockdownu. Przygotowujemy się na różne scenariusze, przechodzimy na pracę zdalną… i budujemy dalej.
2020
15-lecie Riser 2020
2022
2022
Rozpoczynamy wygraną w największym w naszej dotychczasowej historii przetargu ogłoszonym przez Katowicki TBS. Do naszego zakresu, jako generalnego wykonawcy, należy rozbiórka istniejącego budynku biurowego typu Lipsk, a także zaprojektowanie i wybudowanie w tym miejscu obiektu mieszkalno-biurowego z parkingiem podziemnym. Wartość kontraktu to 46 985 128,24 zł brutto.
Obecnie
Obecnie
Rozbudowujemy naszą siedzibę. Powstaje hala stalowa przeznaczona do produkcji modułów drewnianych oraz dodatkowy biurowiec w autorskiej technologii szkieletowej WCH. To pierwszy na Śląsku 3-kondygnacyjny obiekt biurowy wykonany z drewna!